Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Pierwsze treningi APR w Zdunach

2018-03-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Pierwsze treningi APR w...
Pierwsze treningi APR w Zdunach
DAF-MAL

Akademia Piłkarska Reissa ogłosiła nabór do swojej nowej lokalizacji w Zdunach. Pierwsze treningi już w najbliższy czwartek, tj. 15 marca.

Do Akademii mogą dołączyć zarówno chłopcy, jak i dziewczynki we wszystkich kategoriach wiekowych: 4-6 lat (skrzat), 7-9 lat (żak), 10-11 lat (orlik), 12-13 lat (młodzik), 14-15 lat (trampkarz), 16-17 lat (junior młodszy). Tym samym młodzi adepci futbolu mają zapewnioną niezbędną ciągłość szkolenia.

Treningi piłkarskie Akademia Piłkarska Reissa prowadzi dla ponad 8000 zawodników w ponad 100 lokalizacjach w całej Polsce. Szkółka nie prowadzi selekcji.

– Na początku chcemy przede wszystkim przekazywać dzieciom radość z aktywnego spędzania czasu z rówieśnikami. W najmłodszych grupach są to zajęcia ogólnorozwojowe, piłka jest dodatkiem do gier i zabaw ruchowych. W starszych kategoriach wiekowych nasi podopieczni zaczynają treningi ukierunkowane na rozwój piłkarski. Taki system szkolenia działa znakomicie – dzięki niemu młodzi piłkarze mają zapewnioną ciągłość rozwoju, gdyż mogą płynnie przechodzić przez kolejne szczeble Akademii, zaczynając od sportowych przedszkoli, a kończąc na drużynie seniorów. Ponadto nasi zawodnicy mają wiele okazji do podnoszenia swoich umiejętności, gdyż poza treningami biorą udział w Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich, obozach sportowych oraz turniejach. Wyróżniający się piłkarze mają natomiast szanse dołączyć do Reprezentacji Akademii – mówi Piotr Matecki, prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Reissa.

To, co wyróżnia APR spośród innych klubów piłkarskich, to nie tylko brak selekcji, ale przede wszystkim własna metodologia szkolenia, oparta na zagranicznych wzorcach. Wszystko po to, by zapewnić profesjonalny rozwój piłkarski. Jak zauważa Piotr Reiss, patron klubu, Akademia posiada długofalowe cele, z czego najważniejszym jest wychowanie przyszłych reprezentantów Polski.

– Cieszę się, że udało nam się stworzyć projekt, dzięki któremu tyle dzieci pokochało aktywność fizyczną. Pamiętajmy, że ruch to zdrowie, a zajęcia sportowe pomagają nie tylko w rozwoju sprawności ogólnej, ale uczą systematyczności oraz pracy w grupie. Im wcześniej dziecko zacznie trenować, tym większa szansa na odniesienie sukcesu za kilka bądź kilkanaście lat – stwierdza P. Reiss.

Pierwsze treningi w Zdunach odbędą się już 15 marca (czwartek) – o godzinie 17.00 dla najmłodszych zawodników, a o godzinie 18.00 dla dzieci od 7 do 10 lat. Zapraszamy do hali Zespołu Szkół z Zdunach przy ul. Łacnowej 26.

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod numer tel. 502 741 749.

OPRAC. (ANKA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud