Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Padewscy PRACA
PADEWSCY

Pijana matka zatrzymana dzięki obywatelskiej interwencji

2024-06-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Pijana matka zatrzymana dzięki...
Pijana matka zatrzymana dzięki obywatelskiej interwencji
Kwiaciarnia Złocień

44-letnia kobieta, mająca 2,3 promila alkoholu we krwi, prowadziła samochód z dwójką swoich dzieci na pokładzie. 7 czerwca, kwadrans przed godziną 18, na drodze krajowej numer 15 w okolicach miejscowości Rakłowice, doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej.

 

Świadek, mieszkaniec Wrocławia, zauważył Peugeota jadącego zygzakiem i podejrzewając, że kierowca jest pijany, wyprzedził samochód, zajechał mu drogę, a następnie wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie mężczyzna zawiadomił policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia – kobieta miała 2,3 promila alkoholu w organizmie. Samochód został przekazany wskazanej osobie, a dzieci trafiły pod opiekę rodziny.

44-letniej mieszkance Krotoszyna, która przewoziła 16-letnią córkę i niespełna 6-letniego syna, grozi kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!! – przypomina podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy KPP w Miliczu.

 

(MS)

FOT. KPP Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − dziesięć =

YouTube

Archiwum
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
BGP 2023