Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Pisanie zaczęło się od marzenia

2017-11-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Pisanie zaczęło się od...
Pisanie zaczęło się od marzenia
Vidia film tekst

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Magdaleną Kordel, autorką bestsellerowych powieści, takich jak „Uroczysko” czy „Sezon na cuda”, łączącymi wątki obyczajowe z romansem.

 

Autorka sztukę pisania zgłębiała już od najmłodszych lat, jak sama mówi – od poznawania pierwszych liter. – Gdy byłam mała, pisałam pamiętniki, głównie do szuflady – wspominała Magdalena Kordel.

Pisarka lubi podróżować, czytać i gotować. Razem z mężem i dwójką dzieci mieszka w Otwocku i kiedy tylko może, ucieka w Sudety, bo marzy jej się dom gdzieś wysoko w górach.

Książki zaczęła pisać, by poradzić sobie z własnymi problemami i przeszłością. Okazało się jednak, że wnikliwe spojrzenie na świat i fabuły jej powieści spotkały się z zainteresowaniem dziesiątek tysięcy czytelników. – Pisanie zaczęło się od marzenia. Kiedy pracowałam w „Tygodniku Otwockim”, chcieliśmy pisać historie na podstawie „Dzienników Bridget Jones”. Były emitowane w odcinkach. Na początku pisałam bez myśli o czytelniku, nie zwracałam na to uwagi, pisałam dla siebie. Moje powieści, jak na przykład „Uroczysko”, były pisane na podstawie własnych obserwacji i wspomnień. Książka jest sumą tego, czego doświadczamy – mówiła M. Kordel.

(NOVUS)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud