Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Plany na zagospodarowanie Kaflarni

2018-05-25
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Plany na zagospodarowanie Kaflarni
Plany na zagospodarowanie Kaflarni
DAF-MAL

Na niedawnym posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarki, Rolnictwa i Budżetu w Zdunach burmistrz Tomasz Chudy przedstawił radnym pomysły zagospodarowania obiektu byłej Kaflarni.

 

Włodarz poinformował zebranych, że jest już gotowa przedwstępna umowa zakupu Kaflarni Zduny, co spowoduje, że miasto będzie administratorem tego obiektu. – Pogranicze Kultur bez żadnych problemów będzie mogło odbywać się w Kaflarni. Nie chcemy dopuścić, by w środku miasta stała rudera. Dlatego wystąpiliśmy do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego z wnioskiem o dofinansowanie zakupu i kompleksowej rewitalizacji – wyjaśnił T. Chudy.

Zakup Kaflarni wraz z rewitalizacją to koszt ok. 7 mln zł, a dofinansowanie ma wynieść 85 procent. Burmistrz zaznaczył, że jeśliby zdarzył się jakiś kryzys, to zawsze jest możliwość sprzedaży, ponieważ obiekt będzie trzeba utrzymywać tylko przez pięć lat.

W budynku mają powstać pomieszczenia biurowe, wystawiennicze i mieszkalne. – Chodzi o to, żeby artyści z najwyższej półki, którzy podróżują po świecie, mieli miejsce, w którym mogliby spokojnie pracować i wypocząć. Zamierzamy również stworzyć tam salę konferencyjną, które jednocześnie będzie mogła być kinem dla kilkudziesięciu osób. Przewidywane są też pomieszczenia ekspozycyjno-warsztatowe – oznajmił T. Chudy.

W Kaflarni siedzibę będzie miał również Cech Zdunów Polski, który zamierza przeprowadzać warsztaty oraz egzaminy.

(NOVUS)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud