Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Pływanie, rower i bieganie

2024-06-26
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Pływanie, rower i bieganie
Pływanie, rower i bieganie
MAX-MAL

16 czerwca 400 zawodników z całego kraju wzięło udział w III edycji zawodów La Rive Triathlon Grudziądz. Monika Jadczak zajęła najwyższą lokatę w swojej kategorii wiekowej.

 

Zmagania w Grudziądzu cieszą się coraz większą popularnością. W pierwszej edycji wystartowało około 200 uczestników, a po dwóch latach tę liczbę udało się już podwoić. Wpływa na to rozbudowana infrastruktura plaży miejskiej nad Jeziorem Rudnickim, zapewniająca świetne warunki do rywalizacji pływackiej oraz dopingowania i wypoczynku dla rodzin i zawodników.

Kolarska część triathlonu przebiegła wzdłuż chętnie wykorzystywanej przez mieszkańców ścieżki rowerowej, a etap biegowy prowadził drogami utwardzonymi z pętlą na terenie ogródków działkowych. Jedyne co zawiodło, to pogoda, bowiem przez cały czas trwania rywalizacji padał deszcz.

Do wyboru były dwa dystanse, 1/4 Ironmana i 1/8 IM, czyli odpowiednio 56,5 km oraz 28,27 km. Zwycięzca klasyfikacji generalnej na krótszym dystansie do pojawienia się na mecie potrzebował 59 minut i 5 sekund. Monika Jadczak, dla której był to debiut w Grudziądzu, ukończyła rywalizację na krótszej trasie z czasem 1:11:10. Pozwoliło jej to zająć 21 pozycję wśród wszystkich startujących, ale co ważniejsze wygrać swoją kategorię wiekową.

 

(MS)

FOT. Piotr Jadczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × pięć =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek