Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Podsumowanie ekologicznego festiwalu

2020-12-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Podsumowanie ekologicznego festiwalu
Podsumowanie ekologicznego festiwalu
Zuziak tekst

Wraz z końcem listopada zakończył się 25. Festiwal Dziecięcy o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2020. W tym roku wydarzenie musiało, rzecz jasna – ze względu na sytuację epidemiczną, przybrać zupełnie inną formę niż zwykle.

 

Od początku istnienia imprezy jej organizatorem jest Krotoszyński Ośrodek Kultury. Tegoroczny festiwal został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pandemia spowodowała, że organizatorzy musieli zmienić dotychczasową formułę.

Pierwsze wydarzenia festiwalowe miały miejsce już w październiku. Były to warsztaty artystyczne o tematyce ekologicznej, skierowane do młodzieży. W listopadzie rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Zgłoszono aż 396 prac. Jury postanowiło wówczas przyznać 57 nagród w trzech kategoriach wiekowych. Prace będzie można obejrzeć w galerii Refektarz, gdy tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna i związane z nią obostrzenia. Otwarcie pokonkursowej galerii odbyło się póki co jedynie online. Na chwilę obecną można zobaczyć ją na facebookowym profilu Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

W tym roku nie przeprowadzono konkursu wiedzy o lesie „Chrońmy las”. Na decyzję o jego odwołaniu wpłynął brak możliwości spotkania się z uczestnikami oraz mała ilość zgłoszeń.

Ostatnią częścią każdej edycji festiwalu jest konkurs na spektakl teatralny. W tym roku przeprowadzenie go było wielkim wyzwaniem zarówno dla organizatorów, jak i dla uczniów oraz przygotowujących ich nauczycieli i wychowawców. Wystąpienie uczestników konkursu przed jury było niestety niemożliwe. Zgłoszeń dokonywano więc za pomocą nagrań wideo. Pięć placówek edukacyjnych zgłosiło do rywalizacji sześć spektakli, w których wystąpiło ponad 140 młodych artystów. Po ogłoszeniu przez jury wyników filmy udostępnieniono na profilu Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

Spektakle na portalu społecznościowym Facebook wzięły udział w rywalizacji o specjalną nagrodę publiczności. Zdobyła ją grupa ,,Niedźwiadki” z Niepublicznego Przedszkola „U Zuzi” w Krotoszynie. Dzieci zaprezentowały spektakl zatytułowany „Natura kontra obcy”. Film zdobył 437 głosów.

(LENA)

FOT. Maciej Karolewski

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud