Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Pogromcy byków… ortograficznych

2021-07-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Pogromcy byków… ortograficznych
Pogromcy byków… ortograficznych
DAF-MAL

Kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. rozgorzała walka z bykami orograficznymi. Uczniowie klas czwartych wzięli bowiem udział w „Ortograficznej corridzie”, rywalizując o tytuł „Pogromców byków”, czyli najlepszej klasy w dziedzinie ortografii.

 

Uczniowie rozwiązywali ortograficzne rebusy, krzyżówki i kalambury. W bieganym dyktandzie musieli wykazać się nie tylko sprawnością intelektualną, ale także fizyczną. Ortograficzna corrida była jednym z zadań, a jednocześnie zwieńczeniem całorocznej pracy uczniów w ramach innowacji pedagogicznej, mającej na celu dbałość o poprawność ortograficzną wśród dzieci.

– Cieszę się, że po powrocie do szkoły zrealizowano projekt „Ortograficzna corrida”. Według pomysłu nauczycielki języka polskiego, Ewy Gockiej, powstała nowatorska inicjatywa nauki poprzez zabawę i integrację na świeżym powietrzu. Był to dobry moment, by podsumować naukę zdalną i stacjonarną oraz powtórzyć zasady orograficzne, podejmując walkę z „bykami”. Gratuluję i dziękuję nauczycielom, którzy przygotowali i zrealizowali kreatywny projekt nauki poprzez zabawę – skomentował Jacek Zawodny, dyrektor koźmińskiej Jedynki.

(ANKA)

FOT. SP 1 Koźmin Wlkp.

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud