Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

Pokój życzliwości z prawdziwego zdarzenia

2022-06-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Pokój życzliwości z prawdziwego...
Pokój życzliwości z prawdziwego zdarzenia
Dobry Dietetyk

Milickie Centrum Medyczne poinformowało, że już wkrótce świetlica oddziału dziecięcego przejdzie zupełną metamorfozę. A to za sprawą pozytywnie rozpatrzonego wniosku do wrocławskiego stowarzyszenia Pozytywne.com.

 

– Z wielką radością informujemy, że już wkrótce świetlica oddziału dziecięcego przejdzie zupełną metamorfozę i stanie się „pokojem życzliwości” z prawdziwego zdarzenia. Bardzo nam miło, że nasze zgłoszenie spotkało się z pozytywnym odzewem – czytamy w komunikacie Milickiego Centrum Medycznego.

W ramach projektu „Pokoje Życzliwości” świetlica zostanie gruntownie wyremontowana. Dzieci będą mogły korzystać ze sprzętu telewizyjnego, gier i zabawek edukacyjnych oraz przyborów szkolnych – bardzo dokładnie dobranych. Pokój będzie się składał z czterech stref – artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni.

– Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają Pokoje Życzliwości. To świetlice, w których mali pacjenci będą mogli na chwilę zapomnieć o chorobie, rozłące z rodzicami i szarym szpitalnym życiu. Profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieciaków. Projekt realizujemy przy współpracy z przedstawicielami psychologów dziecięcych, pediatrów, projektantów wnętrz oraz pedagogów. Koszt stworzenia jednego pokoju to 25000 zł i są to środki w całości przeznaczane na remont i wyposażenie. W ramach projektu planujemy wyposażyć w ten sposób szpitalne świetlice w każdym mieście powiatowym w Polsce. W wyniku dotychczasowej pracy wyłoniliśmy 50 najbardziej potrzebujących placówek, które potwierdziły chęć współpracy z nami i wyznaczyły powierzchnię pod Pokój Życzliwości – informuje stowarzyszenie Pozytywne.com.

OPRAC. (FENIX)

 

FOT. Pokoje Życzliwości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + dwadzieścia =

YouTube

Andrzej Kaźmierczak
ZAWODNY
Jankowski
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
Archiwum
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK