Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Pokój życzliwości z prawdziwego zdarzenia

2022-06-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Pokój życzliwości z prawdziwego...
Pokój życzliwości z prawdziwego zdarzenia
VISUS

Milickie Centrum Medyczne poinformowało, że już wkrótce świetlica oddziału dziecięcego przejdzie zupełną metamorfozę. A to za sprawą pozytywnie rozpatrzonego wniosku do wrocławskiego stowarzyszenia Pozytywne.com.

 

– Z wielką radością informujemy, że już wkrótce świetlica oddziału dziecięcego przejdzie zupełną metamorfozę i stanie się „pokojem życzliwości” z prawdziwego zdarzenia. Bardzo nam miło, że nasze zgłoszenie spotkało się z pozytywnym odzewem – czytamy w komunikacie Milickiego Centrum Medycznego.

W ramach projektu „Pokoje Życzliwości” świetlica zostanie gruntownie wyremontowana. Dzieci będą mogły korzystać ze sprzętu telewizyjnego, gier i zabawek edukacyjnych oraz przyborów szkolnych – bardzo dokładnie dobranych. Pokój będzie się składał z czterech stref – artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni.

– Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają Pokoje Życzliwości. To świetlice, w których mali pacjenci będą mogli na chwilę zapomnieć o chorobie, rozłące z rodzicami i szarym szpitalnym życiu. Profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieciaków. Projekt realizujemy przy współpracy z przedstawicielami psychologów dziecięcych, pediatrów, projektantów wnętrz oraz pedagogów. Koszt stworzenia jednego pokoju to 25000 zł i są to środki w całości przeznaczane na remont i wyposażenie. W ramach projektu planujemy wyposażyć w ten sposób szpitalne świetlice w każdym mieście powiatowym w Polsce. W wyniku dotychczasowej pracy wyłoniliśmy 50 najbardziej potrzebujących placówek, które potwierdziły chęć współpracy z nami i wyznaczyły powierzchnię pod Pokój Życzliwości – informuje stowarzyszenie Pozytywne.com.

OPRAC. (FENIX)

 

FOT. Pokoje Życzliwości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 4 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek