2. /
  4. /
  5. Polski finał w Lidze...
BETA

W finale siatkarskiej Ligi Mistrzów zmierzą się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel! Obie polskie ekipy wytrzymały ciśnienie w rewanżowych meczach półfinałowych i odprawiły z kwitkiem swoich rywali.

Wprawdzie Jastrzębski Węgiel uległ na swoim terenie 2:3 Halkbankowi Ankara, ale w pierwszym meczu wygrał 3:1 i do awansu potrzebował tylko dwóch zwycięskich setów.

ZAKSA, z Łukaszem Kaczmarkiem w składzie, w pierwszym spotkaniu pokonała 3:1 włoską Perugię. Kędzierzynianie już po dwóch setach rewanżu mieli awans w kieszeni. Premierową partię wygrali do 23, a kolejną do 18. Potem włoska ekipa zwyciężyła 25:19, ale czwarty set znów należał do gości, którzy przypieczętowali zasłużony awans do finału rozgrywek.

O triumf w Lidze Mistrzów siatkarze ZAKSY i Jastrzębskiego Węgla powalczą w Turynie 20 maja. Będzie to pierwszy w historii finał z udziałem dwóch polskich klubów, a dla ZAKSY już trzeci z rzędu!