Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Popisy cyrkowe dzieci i młodzieży

2018-04-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Popisy cyrkowe dzieci i...
Popisy cyrkowe dzieci i młodzieży
Pałac w Orli tekst

W kwietniu w Borzęciczkach odbył się I Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Cyrkowych. Organizatorem tego niecodziennego przedsięwzięcia był miejscowy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka.

 

Pokazy odbywały się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęciczkach. W przeglądzie wzięły udział grupy cyrkowe: Pegaz z Leszna, Fabryka Cudów z Piotrkowa Trybunalskiego, Stos z Pabianic, Wesołe Ludki z ZSP w Borzęciczkach, Gimnazjalna Grupa Cyrkowa z Koźmina Wlkp., Grupa Cyrkowa z Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie, Sztukmistrze z Rychwała oraz Mix Ferajna z SOSW w Borzęciczkach.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć niesamowite popisy akrobatyczne, jazdę na monocyklach, żonglerkę różnymi przedmiotami, wspaniałe sztuczki z użyciem diabolo, kul poi, talerzy cyrkowych, jak również zabawne występy klaunów. Nie zabrakło także pokazu typu fireshow, który zaprezentowała grupa z koźmińskiego gimnazjum. Pokazy stały na wysokim poziomie, dzięki czemu nikt z widzów nie mógł narzekać na nudę.

Sztuka cyrkowa, poza artystycznymi walorami, ma zastosowanie w pedagogice. Wszechstronnie wpływa na rozwój dzieci i młodzieży, inspiruje pedagogów do innowacyjnych rozwiązań w edukacji. Taką też rolę spełnia w pracy dydaktyczno- wychowawczej w SOSW w Borzęciczkach.

Inicjatorem przeglądu był nauczyciel z tej placówki – Marcin Jerzak, który jest propagatorem pedagogiki cyrku w pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w SOSW.

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Uczestnicy przeglądu, wyrażając zadowolenie z występów i organizacji przedsięwzięcia, zapowiadali przybycie na kolejną edycję. Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie wydarzenia: powiatowi krotoszyńskiemu i staroście Stanisławowi Szczotce, Urzędowi Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp, Eugeniuszowi Sprucie i firmie Lege, Adamowi Nowakowi i hurtowni Nowak, państwu Kusztelak i firmie Metpol, państwu Kaczyńskim i piekarni Kaczyńcy, piekarni GS Samopomoc Chłopska, państwu Czwojda i piekarni Czwojda, firmie Gabi-Plast, hurtowni Ewa.

(NOVUS)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud