2. /
  4. /
  5. Popisy zawodniczek Shodana
Dobry Dietetyk

Reprezentantki UKS Shodan Zduny znów pokazały klasę. Tym razem wywalczyły piętnaście medali w Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny w Karate WKF w Prudniku.

Do rywalizacji przystąpiło blisko 170 zawodników i zawodniczek z 17 klubów – nie tylko z Polski, ale także z Czech i Ukrainy. Na mistrzostwa udała się również ekipa dziewcząt UKS Shodan Zduny.

W kata drużynowym 10 lat i młodsze najlepsze były Nikola Jasińska, Elena Mujta i Mia Palmączyńska, a drugą lokatę zajęły Anna Choma, Aleksandra Adamska oraz Sara Bednarek. Złoto w kata drużynowym dziewcząt 11-13 lat wywalczyły z kolei Marta Streubel, Natasza Adamska i A. Adamska.

W zmaganiach indywidualnych w swoich kategoriach triumfowały Julia Wachowiak (kata 7 lat i młodsze) oraz A. Adamska (kata 9 lat). Srebrne medale zdobyły Dominika Bąkowska (kata 7 lat i młodsze), A. Choma (kata 9 lat i kumite 8-9 lat – fantom) oraz N. Adamska (kumite 10-11 lat – fantom). Na najniższym stopniu podium stanęły M. Palmączyńska (kata 10 lat), N. Adamska (kata 11 lat), M. Streubel (kata 12-13 lat), E. Mujta (kata 9 lat), N. Jasińska (kumite 8-9 lat – fantom) oraz A. Adamska (kumite 8-9 lat – fantom).