2. /
  4. /
  5. Poprawiali rekordy na Termach
PANCOM

Troje reprezentantów KS Krotosz rywalizowało na 50-metrowym basenie na Termach Maltańskich w Poznaniu w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Poprawiamy rekordy na Termach”. Każdy z nich może się pochwalić trzema rekordami życiowymi.

Impreza przyciągnęła 660 zawodników z 55 klubów, m.in. z Poznania, Warszawy, Olsztyna, Gorzowa Wlkp., Bydgoszczy, Wrocławia, Lublina. KS Krotosz reprezentowali Julia Bielawna w kategorii 15 lat i starsi, Nicolas Jędrzejak w kat. 14 lat oraz Igor Hamrol w kat. 12 lat. Każdy z nich poprawił trzy swoje rekordy życiowe.

Julia zajęła piąte miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym (36,34 – rekord życiowy) i dziewiąte na 100 m stylem klasycznym (1:23,62 – rekord życiowy), a ponadto uplasowała się na 28. lokacie na 50 m stylem motylkowym (37,38) i na 35. w wyścigu na 50 m stylem dowolnym (32,57 – rekord życiowy).

Igor startował w trzech konkurencjach i w każdej znalazł się na piątej pozycji, poprawiając swój rekord życiowy. Na 100 m stylem klasycznym uzyskał czas 1:37,00, na 100 m stylem grzbietowym – 1:23,64, a na 200 m stylem zmiennym – 3:05,18.

Nicolas był szósty na 100 m stylem grzbietowym (1:18,82 – rekord życiowy) oraz na 50 m stylem grzbietowym (35,72 – rekord życiowy), a poza tym zajął 15. miejsce na 50 m stylem dowolnym (29,87 – rekord życiowy).