Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Powiatówka zostanie wyremontowana

2024-02-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Powiatówka zostanie wyremontowana
Powiatówka zostanie wyremontowana
VISUS

Wszystko wskazuje na to, że droga pomiędzy Koźminem Wlkp. a Dobrzycą, która jest obecnie w fatalnym stanie, niebawem doczeka się remontu. Po składanych często przez radnych wnioskach sprawa wreszcie znajdzie oczekiwany finał.

 

Droga powiatowa od ul. Pleszewskiej w Koźminie Wlkp. w kierunku Dobrzycy jest w fatalnym stanie. Liczne dziury sprawiają, iż jazda po tym odcinku nie należy do komfortowych.

Jak się okazuje, już niebawem droga doczeka się remontu. Przetarg ma zostać ogłoszony w marcu, a prace mają ruszyć w drugim kwartale bieżącego roku. Wpływ na termin modernizacji miała oddolna inicjatywa mieszkańców, którzy zbierali podpisy w sprawie szybkiego zrealizowania tej inwestycji.

– Wspólnymi siłami, przy wsparciu radnego powiatowego Piotra Osucha, radnego miejskiego Marcina Borowczyka oraz Karola Jankowiaka, podejmowaliśmy starania mające na celu dostosowanie infrastruktury drogowej do naszych rosnących potrzeb. Jednym z priorytetów była przebudowa drogi Koźmin Wlkp. – Dobrzyca wraz z budową ścieżki rowerowej. Choć podjęto pewne działania, takie jak remont nawierzchni w miejscowości Orla, to dążymy do znacznie szerszych interwencji. W bieżącym roku udało się pozyskać środki z budżetów powiatu oraz gminy Koźmin Wlkp. na kolejny etap prac, obejmujący odcinek od basenu do granicy z obwodnicą. Jest to ważny krok w kierunku stworzenia bezpiecznych i funkcjonalnych dróg oraz ścieżek dla rowerzystów. Należy pamiętać o ogromnym wsparciu gmin Koźmin Wlkp. i Rozdrażew, gdyż poszczególni włodarze wraz z radnymi każdorazowo finansują przebudowę dróg powiatowych w wysokości 50% kosztów, za co pragnę im serdecznie podziękować – informuje Marcin Leśniak, radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego.

M. Leśniak zapowiada zintensyfikowanie działań zmierzających ku poprawie infrastruktury drogowej w powiecie, które będą możliwe dzięki ograniczeniu wydatków powiatu na infrastrukturę medyczną, jako że jej modernizacja dobiega końca. – Kolejna kadencja rady, zgodnie z ustaleniami z Zarządem Powiatu, skupiona będzie na przebudowie dróg i budowie ścieżek rowerowych – zapowiada radny.

(LT)

 

FOT. Marcin Borowczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + 1 =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE