Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Powołano sportowo-patriotyczne stowarzyszenie

2018-02-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Powołano sportowo-patriotyczne stowarzyszenie
Powołano sportowo-patriotyczne stowarzyszenie
LOMBARD SMOK

W restauracji Cristal odbyło się spotkanie, w trakcie którego zawiązano stowarzyszenie pod nazwą Sportowy i Patriotyczny Krotoszyn. Głównym jego celem ma być propagowanie wśród dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych, sportowego stylu życia i kultury fizycznej, zasad fair play, szacunku do tradycji i historii Polski, zasad patriotycznych i praworządności.

Stowarzyszenie będzie swoje cele realizowało poprzez prowadzenie klubów sportowych, współpracę z biurami parlamentarzystów, instytucjami rządowymi i pozarządowymi, placówkami oświatowymi oraz władzami samorządowymi. W planach jest także organizowanie szkoleń i akcji społecznych czy udział w inicjatywach charytatywnych.

Jedną z pierwszych decyzji było powołanie Krotoszyńskiego Klubu Bokserskiego imienia Andrzeja Gołoty oraz Thai Boxing Team Krotoszyn. Prezesem stowarzyszenia został adwokat Grzegorz Szwoch, który jest pełnomocnikiem Andrzeja Gołoty.

– Jest bardzo szerokie zainteresowanie – zarówno boksem, jak i działalnością stowarzyszenia – mówił Grzegorz Szwoch. – Spotkaliśmy się z wieloma życzliwymi osobami, które chciałyby wspomóc naszą inicjatywę. Tak jak zapowiadaliśmy na pierwszym spotkaniu, w grudniu ruszyliśmy z kopyta. Liczymy, że zainteresowanie będzie tylko rosło – oznajmił prezes.

Prócz niego w skład zarządu stowarzyszenia weszli Krystian Kłopocki (wiceprezes), Zbigniew Brodziak (wiceprezes), Adam Ochmann, Jarosław Kubiak i Piotr Paterek. W komisji rewizyjnej pracować będą Sławomira Fedorowicz, Jarosław Mróz i Ryszard Kosmalski. Członkami-założycielami stowarzyszenia i klubu bokserskiego są Łukasz Klepacki, Łukasz Cichy i Marcin Szyndrowski.

Trenerem klubu bokserskiego został Łukasz Klepacki, a trenerem koordynatorem będzie Tomasz Dylak. Odbyły się już pierwsze treningi, na które przyszły 62 osoby w wieku od 7 do 47 lat. Na pewno będzie dokonywana selekcja. Na razie trenujemy w sali przy ulicy Sportowej w Krotoszynie. Treningi odbywają we wtorki o 17.30 i czwartki o 18.30 – powiedział Zbigniew Brodziak.

(NOVUS)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud