Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

Pożar budynku gospodarczego

2018-03-25
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Pożar budynku gospodarczego
Pożar budynku gospodarczego
Dobry Dietetyk

W nocy z 21 na 22 marca doszło do pożaru zabudowań gospodarczych w miejscowości Różopole (gmina Krotoszyn). W akcji gaszenia wzięło udział 25 strażaków.

Na akcję wysłano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz z OSP Roszki, OSP Krotoszyn, OSP Orpiszew i OSP Chwaliszew. Ponadto na miejsce wysłano samochód operacyjny z oficerem w dyspozycji komendanta powiatowego.

Budynek gospodarczy palił się w całej objętości. Zagrożone były przyległe obiekty, w tym stolarnia. Osób poszkodowanych nie było. Właściciel odłączył zasilanie elektryczne przed przybyciem straży pożarnej.

– Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, podali prądy gaśnicze wody w natarciu na palące się budynki i w obronie zagrożonych obiektów. Zaopatrzenie wodne stanowiła sieć hydrantowa oraz naturalny zbiornik wodny – staw – informuje kpt. Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do usuwania z budynku nadpalonych materiałów, które na bieżąco dogaszano wodą. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono pogorzelisko oraz pomieszczenia przyległe. Zagrożeń nie stwierdzono. W wyniku pożaru spaleniu uległo jedenaście owiec oraz sprzęt i materiały przechowywane w budynku objętym pożarem.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × jeden =

YouTube

Andrzej Kaźmierczak
ZAWODNY
Jankowski
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
Archiwum
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK