Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Pożar kamienicy na ulicy Zdunowskiej

2021-07-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Pożar kamienicy na ulicy...
Pożar kamienicy na ulicy Zdunowskiej
TRANS-MED

W nocy 4 lipca w kamienicy na ulicy Zdunowskiej w Krotoszynie wybuchł pożar. Ogień w budynku należącym do zwartej zabudowy w ścisłym centrum miasta stanowił bardzo duże zagrożenie dla sąsiednich obiektów.

 

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 01.33. Na miejsce niezwłocznie skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym z OSP Krotoszyn i OSP Zduny.

Jak się okazało, paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze, klatka schodowa oraz poddasze użytkowe. Płomienie wychodziły przez otwory okienne i przedostawały się również na dach. Nikt na stałe tam nie mieszkał, ale – jak poinformowano strażaków – w budynku mogły przebywać osoby bezdomne.

Strażacy podali jeden prąd gaśniczy piany sprężonej w natarciu do wnętrza mieszkania oraz prądu gaśniczy wody, przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego, na dach budynku. Dzięki temu ograniczyli rozprzestrzenianie się pożaru. Jednocześnie przeszukiwano pomieszczenia. W sąsiednim mieszkaniu, nieobjętym pożarem, przebywała jedna osoba, którą ewakuowano na zewnątrz.

Po ugaszeniu ognia strażacy oddymili i przewietrzyli budynek, po czym przystąpili do usuwania nadpalonych elementów konstrukcji dachu i wyposażenia mieszkania. Na koniec działań obiekt sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły likwidację zagrożenia. Akcja trwała nieco ponad cztery godziny.

(ANKA)

FOT. dh Szymon Sikora

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud