Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Pożar w budynku wielorodzinnym

2023-11-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Pożar w budynku wielorodzinnym
Pożar w budynku wielorodzinnym
TAPAS

11 listopada w miejscowości Łagiewniki (gmina Kobylin) doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Dzięki przytomnej reakcji druha miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, mieszkającego w tym obiekcie, ogień udało się opanować przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

 

Do działań zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz zastępy z OSP w Zalesiu Wielkim, Zalesiu Małym i Łagiewnikach. Gdy strażacy dotarli na miejsce, paliły się materiały składowane w pobliżu pieca centralnego ogrzewania na paliwo stałe, stanowiące wyposażenie kotłowni. Osoby zamieszkujące budynek opuściły go samodzielnie, nikt nie odniósł obrażeń.

Po zabezpieczeniu terenu działań strażacy, wyposażeni w sprzęt ochrony  układu oddechowego, rozpoczęli usuwanie tlących się materiałów palnych na zewnątrz obiektu, które dogaszono jednym prądem wody. Następnie przystąpiono do oddymiania budynku oraz wietrzenia mieszkań. W momencie osiągnięcia zerowych wartości stężenia gazów niebezpiecznych w atmosferze lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Z uwagi na brak zasilania w obiekcie, spowodowany zwarciem instalacji elektrycznej, prewencyjnie sprawdzono pozostałe kotłownie, zlokalizowane w kondygnacji piwnicznej, gdzie zweryfikowano temperaturę kotłów z nieaktywnymi urządzeniami sterującymi. Na tym strażacy zakończyli działania.

OPRAC. (ANKA)

 

FOT. OSP KSRG Zalesie Wielkie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − 4 =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE