Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Promesa i komputery od minister Marleny Maląg

2023-01-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Promesa i komputery od...
Promesa i komputery od minister Marleny Maląg
AS MAŚNIAK

23 stycznia w Koźminie Wlkp. gościła minister rodziny i polityki społecznej. Marlena Maląg wręczyła burmistrzowi Maciejowi Bratborskiemu promesę na budowę centrum opiekuńczo-mieszkalnego, a dzieciom z rodzin byłych pracowników PGR-ów sprzęt komputerowy.

 

W uroczystości wzięli udział również posłowie – Jan Mosiński i Tomasz Ławniczak, szefowie biur – europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej oraz posłów Katarzyny Sójki i Jana Dziedziczaka, Piotr Trybek – szef gabinetu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, a także koźmińscy samorządowcy.

Koźmiński samorząd otrzymał na budowę centrum opiekuńczo-mieszkalnego ponad 2,04 mln zł dofinansowania z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Nowoczesne centrum opieki dla osób z niepełnosprawnościami powstanie przy ulicy Józefa Marcińca. Na wybudowanie obiektu gmina ma dwa lata, więc jego otwarcie nastąpi prawdopodobnie na początku 2025 roku. Planowana jest budowa budynku o powierzchni ponad 600 m2, gdzie zostanie wydzielona część dzienna, w której osoby korzystające z obiektu będą miały zapewniony pobyt, posiłek oraz wsparcie w zakresie potrzeb zdrowotnych, pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych. W projekcie przewidziane jest także utworzenie pięciu pokoi mieszkalnych. W koźmińskiej placówce opieką zostanie objętych 15 osób w części dziennej oraz pięć całodobowo.

Minister Maląg wręczyła także sprzęt komputerowy dzieciom z rodzin byłych pracowników PGR-ów. W ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym” gmina zakupiła 111 laptopów, dwa tablety i dwa komputery stacjonarne. Na ten cel pozyskano środki w kwocie 351 315 zł.

Na zakończenie wizyty w Koźminie Wlkp. minister rodziny i polityki społecznej odwiedziła Zakład Aktywności Zawodowej.

(ANKA)

 

FOT. Tomasz Piejko, UMiG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście + 19 =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE