2. /
  4. /
  5. Przywieźli z Chorwacji 11...
Detektyw Szewc

Dziewięcioosobowa ekipa UKS Shodan Zduny rywalizowała w Chorwacji w 24. Międzynarodowym Turnieju Karate EUROCUP ISTRIA’2023. Zdunowianie wywalczyli 11 medali.

Na turniej do Chorwacji przybyło 648 zawodników i zawodniczek z 72 klubów z Austrii, Chorwacji, Włoch, Polski, Słowenii i Słowacji. Reprezentanci zdunowskiego klubu 11 razy stawali na podium, zdobywając po cztery złote i brązowe krążki oraz trzy srebrne. W klasyfikacji klubowej Shodan zajął 14. lokatę.

W kata drużynowym do 12 lat triumfowały Nikola Jasińska, Anna Choma i Aleksandra Adamska, w kata drużynowym do 10 lat N. Jasińska, Sara Bednarek i A. Adamska zajęły drugie miejsce, a w kata drużynowym do 14 lat Marta Streubel, Natasza Adamska i Sara Glinka uplasowały się na trzeciej pozycji.

W kata indywidualnym do 12 lat A. Choma wywalczyła złoto, podobnie jak M. Streubel w kata do lat 14. W kata do 10 lat N. Jasińska zdobyła srebro, a A. Adamska brąz. Na trzecim stopniu podium stanęły także S. Glinka i N. Adamska w kata uczniowskim do 14 lat. Do tego dorobku dwa medale dorzucił trener Jarosław Adamski, który był najlepszy w kata masters +35 oraz drugi w kata masters +50.

– Nasz start możemy uznać za bardzo udany, choć pozostał pewien niedosyt. Chorwaci mają swoje wewnętrze przepisy dla dzieci odnośnie kata, ale daliśmy radę. Każdy start czegoś nas uczy i daje doświadczenie. Duch teamu Shodana kolejny raz się sprawdził. Poza samą rywalizacją udało się nam zobaczyć wspaniałe zabytki – skomentował Jarosław Adamski.