2. /
  4. /
  5. Przywieźli z Opolszczyzny 17...
CENTRUM POGRZEBOWE

Reprezentanci trzech klubów z naszego powiatu rywalizowali w Prudniku, gdzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate WKF. Nasi karatecy spisali się bardzo dobrze i w sumie wywalczyli aż 17 medali.

W Prudniku zameldowało się 181 zawodników i zawodniczek z 22 klubów. Swoich reprezentantów miały tam również trzy kluby z powiatu krotoszyńskiego. Świetnie spisała się ekipa Klubu Karate Bonsai Rozdrażew, która w klasyfikacji medalowej uplasowała się na siódmym miejscu.

Z rozdrażewskiego klubu aż trzy razy na podium stanął Franciszek Filipiak, który zdobył złoto zarówno w kata U’8, jak i w kumite U’8 +27 kg, a do tego dorzucił brąz w kumite U’10 +30 kg. Po dwa krążki wywalczyli: Nikola Filipiak – srebrny w kumite U’12 +40 kg oraz brązowy w kumite U’14 +52 kg – oraz Jakub Dzieweczyński – złoty w kumite U’12 +40 kg i brązowy w kumite U’14 -45 kg. Ponadto Rozalia Libarska była druga w kata U’8, a Emilia Gnatowska zajęła trzecią lokatę w kumite dziewcząt U’12 -35 kg.

Z siedmioma medalami wróciła z Prudnika reprezentacja UKS Ukemi Kobylin. Złoto w kumite U’12 -35 kg zdobyła Zofia Łopaczyk. Po srebro sięgnęli Joanna Łuczak w kumite U’14 +52 kg, Julia Maślanka w kumite U’18 -66 kg i Iwo Szczepaniak w kumite U’14 -55 kg. Na czwartym stopniu podium stanęli Izabela Wawrzyniak w kumite U’14 -42 kg, Mieszko Wawrzyniak w kumite U’8 fantom oraz Witold Augustyniak-Kierczak w kumite U’12 -40 kg.

Ponadto złoty medal w mistrzostwach wywalczyła Anna Chlebowska z ASW Nippon Krotoszyn, która rywalizowała w kumite juniorek -53 kg.