Przywieźli z Wrocławia worek pełen medali

2. /
  4. /
  5. Przywieźli z Wrocławia worek...
AS MAŚNIAK

Aż 35 razy stawali na podium reprezentanci Black Aqua Krośnicka Przystań podczas Zimowych Mistrzostw Dolnego Śląska w Pływaniu we Wrocławiu. Najokazalszym dorobkiem medalowym może pochwalić się Marcin Maryjowski.

Zawody w stolicy Dolnego Śląska przyciągnęły 490 zawodników i zawodniczek z 42 klubów. Ekipa z Krośnic ma powody do zadowolenia, bo wywalczyła 35 krążków.

Aż osiem razy indywidualnie na podium stawał Marcin Maryjowski, który był najlepszy na 50 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem dowolnym, drugi na 25 m stylem dowolnym Skin Race, na 50 m stylem motylkowym, na 100 m stylem dowolnym, na 100 m stylem zmiennym oraz na 400 m stylem dowolnym, a także trzeci na 200 m stylem motylkowym. Do tego dorobku dorzucił dwa srebrne krążki w sztafetach mieszanych, zdobywając je wespół z Leną Krawczyk, Mileną Krawczyk i Mateuszem Twarogiem w konkurencji 4×50 stylem zmiennym oraz wraz z L. Krawczyk, Zofią Kamińską i M. Twarogiem w wyścigu 4×50 stylem dowolnym.

Ostatni z wymienionych w konkurencjach indywidualnych wywalczył sześć medali: trzy złote – na 200 m stylem dowolnym, na 200 m stylem motylkowym i na 400 m stylem zmiennym – oraz trzy srebrne – na 100 m stylem motylkowym, na 200 m stylem zmiennym i na 400 m stylem dowolnym.

Indywidualnie sześciokrotnie na podium stanęła także Patrycja Giewiada, która była druga na 50 m stylem dowolnym, na 100 m stylem dowolnym, na 100 m stylem zmiennym i na 200 m stylem zmiennym oraz trzecia na 50 m stylem motylkowym i na 200 m stylem dowolnym.

Cztery krążki w zmaganiach indywidualnych zdobyła Milena Krawczyk. Na 50 m stylem klasycznym i na 50 m stylem motylkowym była najszybsza, na 100 m stylem dowolnym zajęła drugie miejsce, a na 50 m stylem dowolnym uplasowała się na trzeciej pozycji.

Trzy razy na drugim stopniu podium stanęła Barbara Zakrzewska – w konkurencjach 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem motylkowym oraz 400 m stylem zmiennym. Z kolei Natalia Zakrzewska wywalczyła złoto na 400 m stylem zmiennym i brąz na 200 m stylem motylkowym. Dwa brązowe medale zgarnęła Małgorzata Kamińska, która była trzecia zarówno na 200 m stylem dowolnym, jak i na 400 m stylem dowolnym. Zofia Kamińska zajęła pierwsze miejsce w konkurencji 400 m stylem dowolnym, a Lena Krawczyk była trzecia na 200 m stylem motylkowym.