2. /
  4. /
  5. Przywieźli ze Strzałkowa mnóstwo...
KLIBER FINANSE

Reprezentanci czterech klubów z powiatu krotoszyńskiego rywalizowali w Strzałkowie w III Ogólnopolskim Turnieju „Silver Cup”. Nasi młodzi karatecy wiele razy stawali na podium. Największą ilością medali może się pochwalić ekipa UKS Shodan Zduny.

W turnieju startowało 360 zawodniczek i zawodników z 38 klubów. Trzynaście razy na podium stawali przedstawiciele zdunowskiego klubu, dzięki czemu Shodan znalazł się na trzeciej lokacie w klasyfikacji medalowej. – Cieszą osiągnięte wyniki i kolejne medale, nie tylko w kata, ale również w kumite. Widać dobrą pracę na obozie i w zmienionym systemie treningowym. Staramy się rozwijać i nie spoczywać na laurach. Każdy zasłużył na wielkie gratulacje. Wszyscy walczyli dzielnie. Bardzo dziękuję rodzicom za obecność i wsparcie – skomentował występ swoich podopiecznych trener Jarosław Adamski.

W kata drużynowym po złoto sięgnęły Anna Choma, Nikola Jasińska i Sara Bednarek w kat. 10-13 lat, a Julia Wachowiak, Aleksandra Banasiewicz i Dominika Bąkowska zmagania w kat. 9 lat i młodsze zakończyły na drugiej pozycji. Indywidualnie złote medale zdobyły Marika Maćkowiak w kata pierwszy krok 9 lat, Nikola Jasińska w kata U’12, Marta Streubel w kata U’14, Dominika Bąkowska w kumite fantom 8-9 lat oraz Julia Radon w kumite U’12 -30 kg.

Na drugim stopniu podium stanęły Dominika Bąkowska w kata U’10, Anna Choma w kata U’12, Marta Streubel w kata U’16, Julia Wachowiak w kumite U’10 -30 kg i Nikola Jasińska w kumite U’12 -35 kg. Z kolei Aleksandra Banasiewicz wywalczyła brąz w kumite fantom 8-9 lat.

Rozdrażewski Klub Karate Bonsai wrócił z zawodów z ośmioma medalami. Złoto zgarnęły Julia Frik w kihon pierwszy krok 9 lat i Nikola Filipiak w kumite U’12 +35 kg. Nikola zajęła też drugie miejsce w kumite U’12 -52 kg. Druga była również Rozalia Liberska w kata pierwszy krok 7 lat. Do tego dołożyła brąz w kumite fantom 7 lat i młodsze. Ponadto brązowe krążki zdobyli Wiktoria Włoch w kihon pierwszy krok 10-11 lat i starsi oraz Franciszek Flipiak w kumite U’10 -35 kg i w kata chłopców U’10.

Siedem razy na podium zameldowali się przedstawiciele Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan. Srebro wywalczyli Matylda Kieliba w kumite U’8 +25 kg oraz Jakub Drzewiecki z kumite U’16 -70 kg. Brąz zgarnęli Kacper Grzelak w kumite U’10 +35 kg, Maja Patecka w kumite U’16 -54 kg, Julia Udzik w kumite U’16 -54 kg, Wojciech Perła w kumite U’10 -30 kg oraz Marika Cierzniewska w kumite U’14 +52 kg

W Strzałkowie rywalizowali także zawodnicy UKS Ukemi Kobylin. Ze złotym krążkiem w kumite U’12 -35 kg do domu wróciła Zofia Łopaczyk, natomiast Joanna Łuczak zajęła trzecie miejsce w kumite U’14 +52 kg.