2. /
  4. /
  5. Przywieźli ze Świebodzic trzy...
DiamondHair

Czworo reprezentantów KS Krotosz startowało 1 kwietnia w Świebodzicach, gdzie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica. Nasi pływacy trzy razy stanęli na podium.

Na zawody przybyło prawie 450 zawodników z 29 klubów, m.in. z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy, Głogowa czy Leszna. W tym gronie znaleźli się przedstawiciele KS Krotosz – Julia Bielawna i Nicolas Jędrzejak w kategorii 16 lat i starsi oraz Julianna Grenda i Piotr Niżniowski w kategorii 14 lat.

Najlepiej spisała się Julia, zdobywając dwa srebrne krążki – na 50 oraz na 100 m stylem klasycznym (odpowiednio: 36,37 i 1:23,10). Z kolei Nicolas wywalczył brąz na 50 m stylem grzbietowym (31,16). Blisko podium był także na 100 m stylem grzbietowym (1:10,47), ale ostatecznie zajął czwarte miejsce. Poza tym był dwunasty na 50 m stylem dowolnym (27,07).

Dobre wyniki osiągnął też Piotr Niżniowski, osiągając w dwóch konkurencjach nowe rekordy życiowe. Na 50 m stylem grzbietowym (34,14) znalazł się na czwartej lokacie, a na 50 m stylem dowolnym (29,45) był szósty. Na szóstej pozycji uplasowała się także Julianna Grenda, startująca na 50 m stylem motylkowym (34,10).

Po raz pierwszy od kilku lata ekipie Krotosza udało się wystawić sztafetę. W konkurencji mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym w kategorii open nasi pływacy uzyskali czas 1:58,83, zajmując dziesiąte miejsce.