Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Padewscy PRACA
PADEWSCY

Przywiózł wór medali z Łodzi

2024-05-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Przywiózł wór medali z...
Przywiózł wór medali z Łodzi
KLIBER FINANSE

Konrad Powroźnik, pływak pochodzący z Krotoszyna, a obecnie reprezentujący barwy wrocławskiego klubu znakomicie spisał się na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Pływaniu w Łodzi. Zdobył łącznie aż 10 medali, w tym 8 w najcenniejszym odcieniu.

Nasz zawodnik w zmaganiach indywidualnych okazał się po prostu bezkonkurencyjny. Na najwyższym stopniu podium stawał sześciokrotnie, triumfując w kategoriach na 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym, 50 m i 100 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem zmiennym. Kolejne dwa złote krążki wywalczył w sztafetach, będąc częścią zwycięskich ekip na 4×100 m stylem zmiennym i 4×100 m stylem dowolnym. Pozostałe dwa kruszce to brązowe medale za sztafety mieszane w kat. 4×100 m stylem zmiennym i 4×100 m stylem dowolnym.

Fenomenalna postawa K. Powroźnika pozwoliła mu pobić rekord Polski seniorów, który sam wcześniej ustanowił, na dystansie 100 m stylem klasycznym. Pływak znacznie przyczynił się też do sukcesu swojego klubu. Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących Świt Wrocław znalazł się na drugiej pozycji w klasyfikacji medalowej, zdobywając łącznie 35 krążków, w tym 13 złotych.

Były to dla mnie jedne z najbardziej udanych krajowych mistrzostw niesłyszących w pływaniu. Dziękuję moim trenerom, Kazimierzowi Bauerowi i Jurijemu Szyczkowowi za świetne przygotowanie. Jestem wdzięczny za wsparcie także firmie Champion Poland, sklepowi zielarsko-medycznemu Dom Zdrowia i fundacji Hasco-Lek. Cieszę się również, że w klasyfikacji medalowej jako klub zajęliśmy drugie miejsce – mówi K. Powroźnik.

(MS)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − sześć =

YouTube

Archiwum
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
BGP 2023