Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Puchar dla Dżemków Emu!

2024-02-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Puchar dla Dżemków Emu!
Puchar dla Dżemków Emu!
Detektyw Szewc

Finał XII edycji Krośnickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej udowodnił, że w futbolu przedmeczowe statystyki można włożyć między bajki. To nic, że Azzurri Gang przystępował do ostatecznego starcia w roli faworyta, jako zwycięzca wszystkich meczów tej edycji. Nieistotne, że Dżemkom krwi napsuli już ćwierćfinałowi rywale z dołu tabeli. Liczy się tylko to, kto lepiej zaprezentował się w końcowym boju, a tą drużyną były Dżemki Emu, zasłużenie wznosząc trofeum krośnickich rozgrywek.  

 

Zmagania najlepszej czwórki otworzyła konfrontacja o trzecią lokatę pomiędzy Middlesbrough – zwycięzcami poprzedniej edycji – a ekipą Whisky Boys. Ustępujący obrońcy tytułu po raz kolejny pokazali, że wiedzą, jak rozgrywać decydujące mecze. W pełni kontrolując przebieg spotkania, na przerwę schodzili z czterema golami przewagi. Po zmianie stron tempo meczu jeszcze wzrosło i zapowiadał się prawdziwy pogrom. Whisky Boys zdołali jednak się obudzić i przy stanie 0:7 zaczęli zmniejszać straty. To zmotywowało Middlesbrough do częstszych ataków w końcówce i zwycięstwa 11:3. Dla wygranych trzy trafienia zaliczył Adrian Rajkiewicz, dublety dorzucili Tomasz Szymanowski, Sebastian Głownicki i Jakub Rajkiewicz, jedno trafienie dołożył Daniel Dorosz, a jeden gol był samobójczy. Dla Whisky Boys dwukrotnie trafił Jakub Kotala, a raz piłkę w siatce umieścił Mateusz Żak.

Przerwy w meczach kibicom w Krośnicach umilały występy artystyczne Akademii Tańca Jaskier. Wreszcie przyszedł czas na danie główne. Początek finałowego boju mógł nieco zaskakiwać, bo to team Dżemki Emu pierwszy rzucił się do ataków i już w 4. minucie uzyskał dwubramkową przewagę. Rywali uratowała postawa lidera klasyfikacji strzeleckiej, Kacpra Głowieńkowskiego, który czterema trafieniami wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ale przeciwnicy szybko odpowiedzieli  i do przerwy był remis 4:4.

Po zmianie stron piłkarze Dżemków wykazali się wielką determinacją i wolą walki, wypracowując przewagę, którą utrzymali do końca. Zwycięstwo 9:6 nowym mistrzom dały cztery gole Łukasza Kaczmarka, hat trick Mateusza Świątka oraz pojedyncze trafienia Kacpra Plewy i Karola Grocholskiego. W ekipie rywali w drugiej części po jednym golu strzelili Dawid Bąk i Dawid Wójcik.

Prowadząca ceremonię finałową, Beata Iwanicka, podziękowała wójtowi, sponsorom, wolontariuszom, sędziom, kibicom, a przede wszystkim Michałowi Henckiemu, z którym przez lata wspólnie organizują zmagania w krośnickiej hali. Zanim nowi mistrzowie wznieśli puchar przechodni, przyznano jeszcze nagrody indywidualne.

Nagrodę publiczności otrzymał Marcin Woźniak z teamu Zawianych Po Sobocie. Objawieniem XII edycji okrzyknięto M. Świątka ze zwycięskiej ekipy. MVP turnieju okazał się S. Głownicki z Middlesbrough. Do wicemistrzów trafiły dwa laury – K. Głowieńkowski został królem strzelców, a nagrodę dla najlepszego golkipera odebrał Filip Koczorowski. Zespołową nagrodę fair play dostała drużyna American Psychos.

(MS)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − dwa =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE