2. /
  4. /
  5. Punkt straty do lidera
TALENT STUDIO

W zaległym meczu klasy okręgowej Biały Orzeł Koźmin Wlkp. pokonał na wyjeździe 2:1 GKS Grębanin. Koźminianie tracą tylko punkt do lidera ligi – Jaroty II Jarocin Witaszyce.

Goście od początku prowadzili grę i regularnie przebywali na połowie przeciwników. Ale gospodarze wykorzystali jedną z nielicznych szans i wyszli na prowadzenie.

Po zmianie stron koźminianie nadal przeważali. Wyśmienitą szansę na wyrównanie miał Krzysztof Czabański, ale nie wykorzystał rzutu karnego. W 70. minucie spotkania solową akcją popisał się Marcin Szymkowiak, który po minięciu obrońców umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później K. Czabański zrehabilitował się za zmarnowaną jedenastkę, pokonując bramkarza GKS-u strzałem głową po dograniu Wojciecha Kamińskiego.

– To był prawdziwy thriller! Konsekwentnie dograliśmy ostatnie kilkanaście minut meczu i to my zgarniamy ważne trzy punkty. To było budujące zwycięstwo i pokaz naszego charakteru – skomentował Łukasz Konopka, zawodnik Białego Orła.

GKS GRĘBANIN – BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. 1:2 (1:0)