Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Remont trwa, jest kolejne dofinansowanie

2021-07-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Remont trwa, jest kolejne...
Remont trwa, jest kolejne dofinansowanie
GetFree

Trwa remont stropu w sali widowiskowej Sulmierzyckiego Domu Kultury. Ponadto instytucja ta uzyskała kolejne dofinansowanie – na remont korytarza.

 

Modernizacja stropu to jeden z kilku elementów projektu dofinansowanego w ramach programu „Infrastruktura domów kultury” ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Sulmierzycki Dom Kultury otrzymał dofinansowanie w wysokości 52 tysięcy złotych na remont stropu poddasza, wymianę stolarki okiennej w sali widowiskowej oraz zakup wyposażenia. Strop ma zostać wyremontowany do końca sierpnia. Potem przewidziano wymianę 11 okien w sali.

Są kolejne dobre wieści. Wniosek na zadanie pod nazwą „Remont korytarza Sulmierzyckiego Domu Kultury i wyposażenie go w elementy wystawiennicze” także otrzyma wsparcie finansowe. Będzie to 14 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia to nieco ponad 30 tys. zł. W ramach tego zadania na parterze budynku położone będą płytki i zakupione zostaną gabloty wiszące.

„Kulisy kultury” to program, który ogłoszono po raz pierwszy w tym roku. Dzięki niemu lokalne samorządy mogą pozyskać dofinansowanie na realizację zadań polegających na poprawie i rozwoju infrastruktury kulturalnej. Program ma na celu polepszenie warunków funkcjonowania domów, ośrodków i centrów kultury poprzez realizację zadań remontowych lub inwestycyjnych.

(ANKA)

FOT. www.sulmierzyce.pl

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud