Reprezentanci Olimpii trzy razy na podium

2023-11-21
  2. /
  4. /
  5. Reprezentanci Olimpii trzy razy...

Bardzo dobrze spisali się zapaśnicy UKS Olimpia Cieszków w Osielsku, gdzie zorganizowano VIII Ogólnopolski Turniej Młodzików w ramach cyklu U’14 Wrestling Tour’23. Nasi utalentowani zawodnicy wywalczyli trzy medale.

W turnieju rywalizowali nie tylko zapaśnicy z Polski, ale także z innych państw,  m.in. z Niemiec, Mołdawii, Bułgarii, Estonii czy Łotwy. Bliski zdobycia złotego medalu był Adam Poradzisz z cieszkowskiej Olimpii, który w kategorii 41 kg przegrał z finałowym rywalem przy remisie punktów technicznych 14:14 – przeciwnik zdobył ostatnie cztery punkty 5 sekund przed końcem pojedynku.

Na trzecim stopniu podium stanęli natomiast Gabriel Skwiercz w kat. 44 kg i Błażej Żyto w kat. 48 kg. Ponadto na piątym miejscu zmagania ukończyli Wiktor Morawski w kat. 85 kg, Katarzyna Łysek w kat. 46 kg i Wiktoria Kamza w kat. 62 kg.