Robert z brązowym medalem mistrzostw Europy!

2. /
  4. /
  5. Robert z brązowym medalem...
BANASZAK

W dniach 28 marca-3 kwietnia w Budapeszcie odbywały się Mistrzostwa Europy w Zapasach. Reprezentant LKS Ceramik Krotoszyn, Robert Baran, wrócił z zawodów z brązowym medalem!

Robert Baran wyruszył do stolicy Węgier, aby walczyć o tytuł najlepszego zapaśnika Starego Kontynentu w najcięższej kategorii stylu wolnego – 125 kg. W pojedynku ćwierćfinałowym przeciwnikiem krotoszynianina był Aydin Ahmadov. Robert wygrał z reprezentantem Azerbejdżanu przez przewagę techniczną 11:0, pewnie awansując do półfinału.

Niestety, kolejna walka nie przebiegała po myśli naszego zapaśnika. Przegrał bowiem na punkty 1:2 z Gruzinem Geno Petrashvilim. Pojedynek o trzecie miejsce Robert stoczył z reprezentantem Włoch. Abraham de Jesus Conyedo Ruano musiał uznać wyższość krotoszynianina, który zwyciężył na punkty 3:2, zdobywając tym samym brązowy medal mistrzostw Europy.

Na najniższym stopniu podium w stylu wolnym stanęli też inni reprezentanci Polski – Eduard Grigoriew (LKS Mazowsze Teresin / 61 kg), Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica / 86 kg) oraz Zbigniew Baranowski (AKS Białogard / 97 kg).