Roszczak mistrzem świata w pchnięciu kulą

2. /
  4. /
  5. Roszczak mistrzem świata w...
ENDORFINA

Czesław Roszczak zdobył dwa medale na Halowych Mistrzostwach Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Toruniu. Mieszkaniec Łagiewnik był najlepszy w pchnięciu kulą i zajął drugą lokatę w rzucie dyskiem.

W imprezie startowało około 4500 zawodników, w tym 800 z Polski, w wieku od 35 do ponad 100 lat! Czesław Roszczak rywalizował w czterech konkurencjach w kategorii M75.

W rzucie ciężarkiem był blisko medalu, ale ostatecznie zakończył zmagania na czwartej pozycji z wynikiem 15,17 m.

W pchnięciu kulą reprezentant UKS Olimpijczyk Pogorzela już w pierwszej serii osiągnął rezultat 11,62 m i do ścisłego finału awansował jako najlepszy zawodnik. W decydującej rozgrywce żaden z rywali nie uzyskał lepszego wyniku, a Roszczak jeszcze poprawił się o 42 cm, tym samym pieczętując dobry występ i zdobywając złoty medal.

W rzucie młotem łagiewniczanin także znalazł się w ścisłej czołówce. Rezultat 32,46 m dał mu piąte miejsce.

Ostatnią konkurencją był rzut dyskiem. Po pierwszej serii Roszczak prowadził, ale w drugiej próbie lepszy wynik osiągnął jego najgroźniejszy konkurent – John Watts z Anglii. W finale zawodnik z naszego powiatu poprawił rezultat na 35,78, ale Anglik był o ponad 3,5 metra lepszy i to on został mistrzem świata. Roszczak natomiast stanął na drugim stopniu podium, kończąc udział w mistrzostwach z dwoma medalami.