3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Rozpoczęli nowy sezon z...
BANASZAK

Reprezentanci sekcji Black Aqua Krośnicka Przystań rozpoczęli sezon 2023/2024 od bardzo dobrego startu w Poznaniu, gdzie odbyły się zawody pływackie z okazji 12. urodzin Term Maltańskich. Krośniccy pływacy przywieźli ze stolicy Wielkopolski 12 medali.

Najwięcej powodów do zadowolenia ma Patrycja Giewiada, który trzykrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Była bowiem najlepsza na 50 m stylem dowolnym, na 100 m stylem zmiennym oraz na 200 m stylem dowolnym. Medale z każdego kruszcu wywalczył Mateusz Twaróg, który triumfował na 400 m stylem zmiennym, był drugi na 400 m stylem dowolnym i zajął trzecie miejsce na 200 m stylem dowolnym.

Małgorzata Kamińska zdobyła złoto na 400 m stylem dowolnym, a na 200 m stylem dowolnym uplasowała się na trzeciej pozycji. Natalia Doniecka była druga zarówno na 50 m, jak i na 100 m stylem klasycznym. Barbara Zakrzewska wywalczyła srebrny krążek na 100 m stylem motylkowym oraz brązowy na 50 m stylem motylkowym.