Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PLUS
GLK REKRUTACJA

Rywalizacja adeptów stolarstwa

2021-03-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Rywalizacja adeptów stolarstwa
Rywalizacja adeptów stolarstwa
Vidia film tekst

Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie zorganizował kolejny konkurs z cyklu „Najsprawniejszy w zawodzie 2021”. Tym razem w szranki stanęli stolarze – tegoroczni absolwenci szkół branżowych współpracujących z jednostką.

 

Konkurs przeprowadzono dwuetapowo. Ze względu na sytuację epidemiczną najpierw uczestnicy, poprzez swoich opiekunów, musieli uporać się z częścią teoretyczną. Do rozwiązania mieli test składający się z 40 pytań, sprawdzających ich wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikacji zawodowych stolarza.

Najlepsza trójka zakwalifikowała się do drugiego etapu, który zorganizowano w zakładzie stolarskim PROHANUS Dariusza Szczęcha w Sulmierzycach, gdzie ocenie poddane zostały umiejętności praktyczne młodzieży. Zwyciężył Łukasz Baran z Branżowej Szkoły I stopnia w Odolanowie, wyprzedzając dwóch swoich kolegów z tej samej placówki – Jakuba Józefiaka i Bartłomieja Mencfeldowskiego.

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i bonami podarunkowymi do jednej ze znanych sieci drogeryjnych. Ufundowała je Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu.

(ANKA)

FOT. Artur Gręda

YouTube

Archiwum
VULCAN
MATYLA
ActiveZone
MAZZONI
KIKICARCARE
CozaCar
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Pałac w Orli
Jumbonet
Zuziak