2. /
  4. /
  5. Rywalizacja przy planszach
Kwiaciarnia Złocień

W Wolsztynie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Warcabach Klasycznych w ramach XX Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W zawodach startowali przedstawiciele szkół ze Smolic, Kuklinowa, Zalesia Małego i Krotoszyna.

W Igrzyskach Dzieci Szkołę Podstawową w Smolicach reprezentowało czworo uczniów – Katarzyna Kaczmarek (51. miejsce), Róża Szyrner (57), Antoni Czebatura (35) i Michał Puślecki (49). – Ich występ można uznać za dobry – ocenia Przemysław Gustowski, nauczyciel wychowania fizycznego w SP Smolice. – Oprócz Michała pozostała trójka w mistrzostwach Wielkopolski brała udział po raz pierwszy i wszyscy mają szansę na występ w tych rozgrywkach za rok.

W Igrzyskach Młodzieży Wiktoria Łukowiak zajęła ósme miejsce, zdobywając tyle samo punktów co zawodniczka z trzeciej lokaty. Dodatkowa klasyfikacja zadecydowała o ostatecznych pozycjach na koniec zawodów. Smoliczanka zdobyła IV kategorię. Wanessa Roszek uplasowała się na 21. miejscu i dodatkowo zdobyła V kategorię. Z kolei Julia Kordasiewicz znalazła się na 38. lokacie.

W zmaganiach młodzieży startowało także dwoje uczniów Szkoły Podstawowej w Kuklinowie – Marcelina Budzik (29. miejsce) i Paweł Brylewski (25. miejsce). W Igrzyskach Dzieci wzięła też udział Justyna Łukowiak ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu Małym, która zajęła 15. miejsce, zdobywając V kategorię.

Najlepiej z powiatu krotoszyńskiego spisał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie, Dawid Gustowski, który zakończył zawody na siódmym miejscu, zdobywając również V kategorię.