2. /
  4. /
  5. Rywalizowali w Berlinie
MAX-MAL

Ekipa UKS Shodan Zduny zainaugurowała drugą połowę sezonu startowego udziałem w zawodach Berliner Kata Cup 2023. Zawodniczki tego klubu oraz ich trener pokazali, że dobrze przepracowali okres przygotowawczy.

Turniej zorganizował zaprzyjaźniony klub Budo Akademia Berlin. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele 18 klubów z Austrii oraz Niemiec. W tym gronie znaleźli się także zdunowscy karatecy.

Ekipa ze Zdun jak zwykle nie zawiodła. Złoto wywalczyły Julia Wachowiak w kata do 8 lat i Aleksandra Adamska w kata do lat 12, srebrne krążki zdobyły Nikola Jasińska w kata do lat 12 i Natasza Adamska w kata 13-16 lat, a na trzecim stopniu podium stanęły Sara Bednarek i Anna Choma w kata do lat 12, Marta Streubel w kata 13 lat oraz w kata do 6 kyu i Sara Glinka w kata 13-16 lat. W kata masters trener Jarosław Adamski zwyciężył w kategoriach +35 lat oraz +45 lat.

W kata drużynowym do 12 lat pierwsze miejsce zajęły Ania Choma, Ola Adamska i Sara Bednarek, a w kata drużynowym 13-16 lat najlepsze okazały się Marta Streubel, Natasza Adamska i Sara Glinka.