2. /
  4. /
  5. Rywalizowali w Miliczu
Paweł Radojewski - WYBORY

W dniach 18-19 czerwca w Miliczu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Zapasach Młodzików (styl wolny). Zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego wywalczyli podczas nich cztery medale.

W zawodach wystartowało 111 zapaśników reprezentujących 24 kluby z 10 województw. Pośród nich znaleźli się zawodnicy z naszego powiatu.
Zapaśnikom LKS Ceramik Krotoszyn udało się zdobyć 4 medale. Najlepiej zaprezentował się Karol Rosiewicz, który w kategorii wagowej 100 kg, nie tracąc żadnego punktu wywalczył tytuł mistrza. Na drugiej lokacie uplasował się Sebastian Filipczak (68 kg). Brązowe krążki zdobyli Jakub Kasprzak (48 kg) oraz Robert Zakoński (62 kg). Ponadto dziewiąte miejsce zajął Szymon Józefiak (35 kg). Taki dorobek pozwolił krotoszyńskiemu klubowi znaleźć się na szóstej lokacie w klasyfikacji generalnej.
W mistrzostwach zaprezentowali się również zapaśnicy reprezentujący UKS Olimpijczyk Sulmierzyce. Tym razem zawodnikom nie udało się stanąć na podium, ale tuż za nim, bo na piątej lokacie uplasował się Miłosz Wieczorek (41 kg). Siódme miejsce w kategorii 38 kg zajął Tymoteusz Kokot, a za nim znalazł się Przemysław Suchorzewski.