2. /
  4. /
  5. Samson trzeci w Kielcach
KLIBER FINANSE

W Kielcach odbyły się zawody Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo. Tradycyjnie z okazałym dorobkiem medalowym wróciły do domów ekipy TA Rozum Krotoszyn i UKS Samson Kobylin.

Kobyliński klub reprezentowało aż 30 zawodników. Ich bilans to cztery złote medale, trzy srebrne i dziewięć brązowych. Dzięki tym zdobyczom Samson zajął trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej.

Spośród kobylińskich sumoków na podium stawali: w zmaganiach młodzików – Aleksandra Haremza (1. miejsce – 55 kg), Oliwia Kuś (2. miejsce – 55 kg), Jakub Kaźmierczak (2. miejsce – 55 kg), Dominika Miterska (3. miejsce – 40 kg), Zuzanna Gałka (3. miejsce – 50 kg), Agata Jarka (3. miejsce – 60 kg) i Mateusz Szafraniak (3. miejsce – 40 kg), a w rywalizacji kadetów – Wirginia Roszek (1. miejsce – 45 kg), Oliwia Kuś (1. miejsce – 55 kg), Paweł Sikora (1. miejsce – 65 kg), Aleksandra Haremza (2. miejsce – 55 kg), Zofia Pioch (3. miejsce – 55 kg), Jakub Kaźmierczak (3. miejsce – 55 kg), Nikola Śliwowska (3. miejsce – 60 kg), Mateusz Pieszak (3. miejsce – 65 kg) i Mikołaj Kandzierski (3. miejsce – 95 kg).

Z kolei zawodnicy TA Rozum Krotoszyn wywalczyli cztery krążki. W gronie młodzików srebro zdobył Jan Warzybok (40 kg), a brąz Rafał Kowal (35 kg). W grupie kadetów trzecie lokaty zajęli Lena Jędrzejak (65 kg) i Kacper Mikołajczyk (+95 kg).

Na specjalne zaproszenie burmistrza Kobylina, Tomasza Lesińskiego, w miejscowym urzędzie gościli reprezentanci Samsona. Monika Sowa, Paweł Sikora, Patryk Swora oraz trener Mirosław Flak opowiedzieli włodarzowi o kwietniowych mistrzostwach Europy w Bułgarii, na których srebro wywalczył P. Sikora.