Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Ścigali się dla Mikołaja

2021-08-30
Ścigali się dla Mikołaja
DAF-MAL

W sobotę w miejscowości Guzowice (gmina Cieszków) zorganizowano zawody wyścigowe Skowyrne Wraki. Impreza połączona była z akcją charytatywną na rzecz Mikołaja Waleńskiego. 4-letni chłopiec z Baszkowa (gmina Zduny) cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od dwóch lat leczy się w Przylądku Nadziei i niedawno nastąpił nawrót choroby. Udało się zebrać kwotę 80 tysięcy złotych! Organizatorem wydarzenia był Skowyrna Racing Team.

 

Widzowie mogli podziwiać umiejętności kierowców oraz niepowtarzalne manewry. Tuż po godzinie 8.00 rozpoczęła się runda honorowa. W zawodach uczestniczyło 130 samochodów. Wyścigi zakończyły się około godziny 19.00.

W kategorii ‚cywil’ zwycięstwo odniósł Michał Szymczyk (KASPER TEAM), a tuż za nim znaleźli się Grzegorz Pawliczak (DREAM TEAM) i Przemysław Drobnica (KASPER TEAM). W rywalizacji 1.6 najszybsi byli Mateusz Piotrowski (BYCZKI TEAM), Bartosz Polis (MOTO BANDA MILICZ) i Patryk Mądroszkiewicz (TRACTOR RACING TEAM). W wyścigu 2.0 triumfował Szymon Dominiak (NOWA WIEŚ MOCHY), a kolejne miejsca zajęli Kamil Sidorowicz (SKOWYRNA RACING TEAM) i Adrian Grabowiec (KASPER TEAM).

Prowadzono tez oddzielną klasyfikację kobiet, które brały udział w wyścigu z kolegami. Na koniec odbyły się półfinały (było siedem pań), po których cztery najlepsze awansowały do finału. Zwyciężyła Emilia Szulczyńska, drugie miejsce zajęła Daria Bak (BELON TEAM), a trzecia była Kamila Kasperska (SKOWYRNA RACING TEAM).

Poza wyścigami organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. Były więc dmuchane zamki, trampoliny, karuzele, była też możliwość przelotu helikopterem. Na scenie wystąpił Kabaret Malina – Królowie Żyta.

Zorganizowano rozmaite licytacje gadżetów i loterię fantową. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą dla Mikołaja Waleńskiego. Licytowano m.in. drewniany domek ogrodowy dla dziecka, traktory na pedały, rowery dla dorosłych i dla dzieci, hulajnogi, opony, skrzynki narzędziowe, vouchery na usługi kosmetyczne, skok ze spadochronem, dębowy stół z ławkami, lodówki samochodowe, kaski rowerowe, koszulki sportowców z podpisami, kosiarkę spalinową, gadżety wrakowych teamów, vouchery na tatuaże. Z kolei w loterii każdy los wygrywał. Najatrakcyjniejszą nagrodą była huśtawka kokon.

Dla Mikołaja udało się zebrać 80 tysięcy złotych i jest to nowy rekord (wcześniejszy wynosił 60 tys. zł). – Była to pierwsza impreza, którą organizowaliśmy. Kosztowało nas to wiele wysiłku, tygodni przygotowań, łez i stresu. Zależało nam, by każdy znalazł tutaj coś dla siebie. Rzuciliśmy się na głęboką wodę, organizując jednocześnie wyścigi i festyn rodzinny. Nasz upór pozwolił nam iść do przodu. Cel był jeden – pomoc dla Mikołaja. Wiele błędów i braków wyłapaliśmy dopiero podczas tego wydarzenia. Wiele osób nas wspierało, ludzie niezwiązani z naszym teamem przyszli pomagać przy stoiskach gastronomicznych, przy torze, przy organizacji. Jesteśmy im bardzo wdzięczni. To ogromny sukces – podsumowują organizatorzy imprezy – Skowyrna Racing Team.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

YouTube

Archiwum
BGP
LAGUNA
VENUS PIZZERIA
COT
PROFAL
Eltom-bud
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
Zuziak
IMPULS ZDUNY
OLD-BRICK.PL
Oring
Zajączek
Linkiewicz
Jumbonet
Jarmużek
KLIMA-PARTNER