2. /
  4. /
  5. Ścigali się w mroźnej...
IMPRESJA KROTOSZYN

W niedzielę, 25 lutego, w Topoli koło Ostrowa Wielkopolskiego odbyły się zawody kolarskie MTB. Wyścig ukończył krotoszynianin Krzysztof Kubik, który w końcowej klasyfikacji zajął 17. miejsce.

Zawody odbywały się przy dokuczliwym mrozie. Kolarze mieli do pokonania cztery okrążenia po 4 km. – Organizatorzy przygotowali ciekawą i urozmaiconą trasę, z wieloma podjazdami, trudnymi technicznie i wąskimi zjazdami – oznajmia Krzysztof Kubik. – Dla mnie było to sprawdzenie własnej formy i miejsca, w którym aktualnie się znajduję. Idealnie nie jest, ale będzie z pewnością dużo lepiej. Osiągnąłem tu swój standardowy wynik, plasując się w środku stawki. Jestem zadowolony, aczkolwiek mam nadzieję, że dopiero na szosie – latem – pokażę, na co mnie stać.

W gronie 31 kolarzy nasz zawodnik uplasował się na 17. pozycji z czasem 45:50. – Moje plany na ten sezon to oczywiście Puchar Polski w Supermaratonach Szosowych, a także klasyfikacja generalna w cyklu wyścigów Via Dolny Śląsk. Dodatkowo będę się przygotowywać do najdłuższego maratonu – Bałtyk Bieszczady Tour, w którym do pokonania będzie ponad tysiąc kilometrów – zapowiada krotoszyński kolarz.

W tym roku odbył się też Tour of Bagatela, w którym wystartowało dwóch krotoszynian. Artur Paterek zajął 21. miejsce z czasem 44:25, a K. Kubik znalazł się pozycję niżej z wynikiem gorszym o 13 sekund.