2. /
  3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Ścigali się w Ostrzeszowie...

Pierwszego dnia kwietnia reprezentanci Black Aqua Krośnicka Przystań rywalizowali w dwóch imprezach pływackich. Z każdej z nich wrócili z niemałym dorobkiem medalowym.

Na XI Mistrzostwach Ostrzeszowa w Pływaniu doskonale zaprezentował się Kajetan Matusiak, który zdobył cztery krążki. Zawodnik krośnickiego klubu był najlepszy w SKIN RACE na 25 m stylem dowolnym oraz na 50 m stylem dowolnym, natomiast na 50 oraz na 100 m stylem klasycznym stawał na trzecim stopniu podium. Ponadto został uznany za drugiego najlepszego pływaka w swojej kategorii wiekowej.

Inni przedstawiciele sekcji Black Aqua z powodzeniem startowali w Świebodzicach w XIII Ogólnopolskich Zawodach w Sprincie o Puchar Klubu Kibica. Patrycja Giewiada triumfowała w konkurencji 100 m stylem zmiennym i zdobyła brąz na 50 m stylem dowolnym, a do tego w klasyfikacji najlepszych zawodniczek w kategorii 16 lat i starsze znalazła się na trzeciej lokacie.

Marcin Maryjowski wywalczył złoty krążek na 50 m stylem dowolnym oraz brązowy na 50 m stylem motylkowym i został drugim najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej.

Mateusz Twaróg zwyciężył na 100 m stylem zmiennym i był drugi na 50 m stylem motylkowym, natomiast Kinga Filipiak zgarnęła dwa brązowe medale – na 50 i na 100 m stylem klasycznym.