Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

Sobotnie zwiedzanie nocną porą

2021-05-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Sobotnie zwiedzanie nocną porą
Sobotnie zwiedzanie nocną porą
LOMBARD SMOK

W minioną sobotę w całej Polsce odbyła się Noc Muzeów. Otwarte dla zwiedzających było również Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

 

 

Krotoszyńskie muzeum włączyło się w akcję już po raz dziewiąty. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Krotoszynie. Zwiedzający mogli liczyć na ciekawe atrakcje. W Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła odbył się koncert dr Małgorzaty Zuchowicz, która wykonała kilka klasycznych utworów organowych.

Podczas nocnego zwiedzania można było zapoznać się z ekspozycją stałą. W sali wystaw czasowych dostępna dla mieszkańców była ekspozycja modelarska Piotra Mikołajczyka, dyrektora krotoszyńskiego muzeum. Wyświetlany był również multimedialny pokaz slajdów, przedstawiający archiwalne fotografie naszego miasta oraz sylwetki jego wybitnych mieszkańców.

W wydarzenie włączyła się też galeria Refektarz, która udostępniła wystawę czasową pt. „Perspektywy codzienności”. Zaprezentowano na niej prace Agnieszki Sowisło-Przybył.

Atrakcją tegorocznej edycji „Nocy Muzeów” był konkurs, polegający na liczeniu prezentowanych na wystawie eksponatów. Wzięło w nim udział 41 osób, a pośród tych, które udzieliły odpowiedzi najbliższej prawdy, rozlosowano osiem nagród. Ich fundatorami były muzeum i magistrat. Upominki można odebrać w muzeum od 18 maja w godzinach 10.00-16.00. W gronie laureatów znaleźli się Iwona Chojnicka, Darek Chuda, Maria Chuda, Oskar Namysł, Piotr Namysł, Szymon Wojciechowski, Maria Zdrach i Przemek Zdrach.

Zwiedzanie odbywało się oczywiście z zachowaniem wszelkich obowiązujących norm sanitarnych. – Spodziewałem się znacznie mniejszej frekwencji, więc pozytywnie się zdziwiłem. Okazało się, że zwiedzających było sporo. Bardzo się cieszę, bo zastanawialiśmy się, czy jest sens organizować w tym roku „Noc Muzeów”. Był sens zdecydowanie, choć musieliśmy z kilku pomysłów zrezygnować przez sytuację epidemiczną – mówi Piotr Mikołajczyk, dyrektor krotoszyńskiego muzeum.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK