2. /
  4. /
  5. Spadli z pozycji lidera
MDECOR

Rezultat pierwszego tegorocznego meczu ekipy MUKS Ziemia Milicka poskutkował spadkiem naszych siatkarzy z fotela lidera III ligi. Po zaciętym boju w Strzelinie lepsza okazała się ekipa miejscowych Tygrysów.

Początek pojedynku nie był udany w wykonaniu podopiecznych Macieja Pańszczyka. Strzelinianie narzucili swoje warunki i dowieźli siedmiopunktową przewagę do końca pierwszego seta. Takim samym wynikiem zakończyła się druga partia.

Przyjezdni nie zamierzali tak łatwo odpuścić i w kolejnym secie zdominowali rywali, zwyciężając 25:16. Następnie, z przewagą czterech punktów, doprowadzili do wyrównania.

Stare siatkarskie porzekadło o tym, że kto nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa po tie-breaku, tym razem nie znalazło odzwierciedlenia w rzeczywistości. Gospodarze w decydującej partii nie dali szans miliczanom i wygrali 15:6. Po tej porażce milicka drużyna spadła na trzecie miejsce w tabeli. Ustępuje liderom nie liczbą punktów, a jedynie bilansem zwycięstw.

Tak wyrównana rywalizacja w czołówce z pewnością doda emocji na finiszu rozgrywek. Przed milickimi siatkarzami jeszcze pięć kolejek ligowych. W pierwszą sobotę lutego nasz zespół podejmie ekipę Elektros Bolesławiec, która aktualnie okupuje środkową część tabeli.