Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Spieszmy z pomocą Oliwierowi!

2022-08-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Spieszmy z pomocą Oliwierowi!
Spieszmy z pomocą Oliwierowi!
Waldemar Wronecki

Oliwier zmaga się z nieuleczalną chorobą, jaką jest zespół Strurge’a-Webera. Przed chłopcem operacje i długotrwałe oraz wymagające leczenie, które jest bardzo kosztowne, dlatego rodzice Oliwiera proszą o pomoc.

Rodzice Oliwiera długo wyczekiwali narodzin synka. Ich szczęście płynące z każdego kolejnego dnia spędzonego z dzieckiem i obserwowania jego rozwoju nie trwało jednak zbyt długo. Pewnego dnia, po popołudniowej drzemce, chłopiec nagle upadł i zaczął się trząść. Jego rodzina była przerażona. Oliwier został natychmiast przetransportowany do szpitala z podejrzeniem ataku padaczkowego. Chłopiec spędził w szpitalu tydzień, dostając tam kilkunastu ataków padaczkowych. Po badaniach rodzina usłyszała diagnozę – zespół Strurge’a-Webera, który jest genetyczną, nieuleczalną chorobą.
Kolejne da tygodnie chłopiec spędził w Klinice Przylądek Nadzie we Wrocławiu, gdzie potwierdzono diagnozę. Oliwier zaczął przyjmować leki przeciwpadaczkowe, a także lek, który powinien zahamować wzrost fakomatozy w lewej części mózgu. Chłopiec opuścił szpital dzień przed swoimi pierwszymi urodzinami. Niestety, po trzech miesiącach ponownie dostał ataku padaczki. Oliwier mimo choroby bardzo szybko się rozwija. Zaczął chodzić, mając 13 miesięcy. Bardzo lubi tańczyć i pomagać we wszystkim swojej mamie, która zdecydowała się walczyć o syna za wszelką cenę. Rodzinie udało się znaleźć lekarza w Niemczech, który zadeklarował wykonanie wszelkich niezbędnych badań. To wiąże się jednak z dużym kosztem. Chłopiec będzie potrzebował operacji i kosztownego leczenia.
Aby pomóc Oliwierowi, można wpłacić darowiznę za pośrednictwem Fundacji Zbieramy Razem – www.zbieramyrazem.org. Wpłat można dokonywać też na subkonto z dopiskiem: Pomoc dla Oliwiera Girczyca: wpłaty krajowe – ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9697; wpłaty zagraniczne – Swift: INGBPLPW 54 1050 1764 1000 0090 3087 997.

OPRAC. (LENA)

FOT. zbieramyrazem.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − siedem =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE