Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Spotkanie z folklorem

2020-09-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Spotkanie z folklorem
Spotkanie z folklorem
Zuziak tekst

6 września w Brzezinach odbyła się Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2020. Na scenie zaprezentowało się kilka zespołów z powiatu krotoszyńskiego.

 

Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych Południowej Wielkopolski, którego organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, istnieje w kalendarzu wydarzeń kulturalnych od ponad 40 lat. Odbywa się co dwa lata w Brzezinach nieopodal Kalisza.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ organizatorzy musieli dostosować się do panujących restrykcji. Zrezygnowano z „potańcówki”, warsztatów twórców oraz wręczenia nagród. W tym roku w konkursie wzięło udział blisko 400 artystów. Na scenie pojawiły się grupy taneczne i śpiewacze, kapele, instrumentaliści i śpiewacy solowi.

Jury złożone z etnomuzykologa, etnochoreografa i etnologa miało twardy orzech do zgryzienia. Artyści z naszego powiatu mogą pochwalić się sukcesami. W kategorii zespołów śpiewaczych drugie miejsce zajął zespół Kalina z Nowej Wsi, a na najniższym stopniu podium stanęły grupy Kobierzanki, Lutogniewiacy i Łagiewniczanie. Z kolei zespół Biadkowianki otrzymał w tej kategorii wyróżnienie. Wśród solistów śpiewaków pierwsze miejsce zajęły Małgorzata Olszewska i Maria Pierunek, mieszkanki Lutogniewa. Na drugiej lokacie uplasowała się Czesława Jarysz z Kobierna. Trzecia pozycja przypadła Halinie Wałęsie z Nowej Wsi.

(LENA)

FOT. krotoszyn.pl / www.kobylin.pl

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud