Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

Srebro i brąz Czesława Roszczaka

2021-06-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Srebro i brąz Czesława...
Srebro i brąz Czesława Roszczaka
Pałac w Orli tekst

Dwa razy na podium stanął Czesław Roszczak podczas Mistrzostw Polski w Wielobojach Rzutowym i Ciężarkowym, które odbyły się Toruniu. Reprezentujący UKS Olimpijczyk Pogorzela zawodnik zdobył srebro w wieloboju rzutowym i brąz w trójboju ciężarkowym.

 

W mistrzostwach startowało 160 zawodniczek i zawodników. Dla Czesława Roszczaka było to pożegnanie z kategorią M75. W związku z tym na mistrzostwach Polski w konkurencjach indywidualnych, które odbędą się w Olsztynie w dniach 26-27 czerwca, będzie rywalizował już w kategorii M80.

Wielobój rzutowy rozpoczął się od rzutu młotem (4 kg). W tej konkurencji łagiewniczanin zajął trzecie miejsce z wynikiem 31,01 m. W pchnięciu kulą (4 kg) powtórzył to osiągnięcie, uzyskując rezultat 10,83 m. Z kolei w rzucie dyskiem Roszczak był najlepszy, mimo iż nie był zadowolony z odległości, jaką osiągnął – 30,76 m. Triumf w rzucie oszczepem dał mu z kolei wynik 27,28 m. Ostatnią konkurencją był rzut ciężarkiem (7,26 kg). Reprezentant Olimpijczyka Pogorzela uzyskał 11,81, co dało mu czwartą lokatę.

Powyższe rezultaty złożyły się na na łączny wynik 3.561 pkt., który zapewnił Roszczakowi srebrny medal. Zwyciężył Jerzy Jabłoński z Olsztyna, a na trzecim stopniu podium stanął Leszek Kopik ze Szczecina.

W wieloboju ciężarkowym mieszkaniec Łagiewnik musiał uznać wyższość J. Jabłońskiego i Ryszarda Krzesińskiego z Białobrzegów. Roszczak ciężarkiem o wadze 5,45 kg rzucił na odległość 14,81 m, ciężarkiem o wadze 7,26 kg uzyskał wynik 12,17 m, a ciężarkiem o wadze 9,08 kg rzucił na 10,75 m. Łączny rezultat 37,73 dał mu brązowy medal.

(ANKA)

FOT. Archiwum

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK