2. /
  4. /
  5. Srebro i brąz na...
MDECOR

W Toruniu odbyły się 9. Halowe Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce. Dwa medale z tej imprezy przywiózł Czesław Roszczak!

W imprezie startowało 4153 zawodników i zawodniczek z 88 krajów. Polskę reprezentowało ponad 700 sportowców. W tym gronie znalazł się Czesław Roszczak, mieszkaniec Łagiewnik (gmina Kobylin), reprezentujący na co dzień UKS Olimpijczyk Pogorzela.

Zawodnik z naszego powiatu, mimo niewyleczonej kontuzji lewej nogi, wystartował w kategorii M80 w czterech konkurencjach. – Wyniki nie były w pełni zadowalające – skomentował krótko Roszczak. W rzucie ciężarkiem łagiewniczanin osiągnął wynik 14,49 m i uplasował się tuż za podium.

W rzucie młotem Roszczakowi zabrakło nieco szczęścia. Wchodząc do ścisłego finału z piątym rezultatem, miał szanse powalczyć o medal. W ostatniej próbie rzucił na odległość, która dałaby mu srebrny medal ale – niestety – młot wylądował pół metra za lewym promieniem i rzut nie został uznany. Tak więc lekkoatleta z powiatu krotoszyńskiego ukończył tę konkurencję na piątej lokacie z wynikiem 32,24 m.

W rzucie dyskiem, mimo doskwierającego bólu lewej nogi, Roszczak wywalczył medal. Drugie miejsce zapewnił mu rezultat 28,35 m. Po raz drugi mieszkaniec Łagiewnik stanął na podium w konkurencji pchnięcia kulą. Wynik 11,58 zagwarantował naszemu zawodnikowi brązowy krążek!