2. /
  4. /
  5. Srebro Roszczaka na ME
AGRO INTEGRACJA

W pierwszej połowie września w regionie Wenecji we Włoszech (Jesolo / Eraclea / Caorle) odbyły się Mistrzostwa Europy Masters w Lekkiej Atletyce. Polska reprezentacja liczyła 122 zawodników. W tym gronie nie mogło zabraknąć Czesława Roszczaka, który wywalczył srebro w pchnięciu kulą, a w trzech innych konkurencjach uplasował się tuż za podium.

Reprezentant UKS Olimpijczyk Pogorzela wystartował w sześciu konkurencjach. W rzucie młotem już w trzeciej próbie uzyskał wynik 35,57 m, który zagwarantował mu pewne miejsce w ścisłym finale. Tego rezultatu Roszczak już nie poprawił i zakończył zmagania na czwartej lokacie.

Takie samo miejsce mieszkaniec Łagiewnik zajął w rzucie ciężarkiem o wadze 7,26 kg. Do finału wszedł z trzeciej pozycji, ale potem lepszy od niego rezultat osiągnął zawodnik z Austrii, spychając naszego lekkoatletę na czwartą pozycję z rezultatem 13,68 m.

W pchnięciu kulą Roszczak w drugiej próbie uzyskał 11,20 m i prowadził po trzech seriach. Potem jeszcze poprawił swój rezultat o 38 cm, ale przebił go reprezentant Estonii, pchając na odległość 11,71 m, i to on zgarnął złoto, a łagiewniczanin musiał się zadowolić srebrnym krążkiem.

W rzucie oszczepem, ze względu na niedawną kontuzję, nasz zawodnik – jak przyznał – na ścisły finał nie mógł liczyć. Z dwóch kroków uzyskał 25,75 m i został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu. Z kolei w rzucie dyskiem uplasował się na siódmej lokacie z wynikiem 32,23 m.

W pięcioboju rzutowym Roszczak zgromadził 3856 punktów, co dało mu czwartą pozycję.