2. /
  4. /
  5. Stanął na każdym stopniu...
Waldemar Wronecki

Bardzo dobrze spisał się Wojciech Świerblewski w Letnich Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu, które odbyły się na 50-metrowym basenie poznańskiej Malty. Zawodnik KS Krotosz trzy razy stanął na podium.

Do stolicy Wielkopolski przyjechało ponad 300 zawodników i zawodniczek z 37 klubów, również spoza naszego regionu, np. z Katowic, Wrocławia, Olsztyna czy Warszawy.

KS Krotosz reprezentował Wojciech Świerblewski, który startował w kategorii 10-13 lat. Nasz pływak wywalczył aż trzy medale i poprawił cztery rekordy życiowe.

Najlepiej poszło mu w konkurencji na 100 m stylem klasycznym, w której zajął pierwsze miejsce z czasem 1:29,47. Z kolei na 200 m stylem klasycznym uplasował się na drugiej pozycji (3:25,01), a na 50 m stylem klasycznym był trzeci (40,36). W wyścigu na 50 m stylem dowolnym został sklasyfikowany na odległej lokacie, ale i w tej konkurencji poprawił swój życiowy rezultat (35,29).