2. /
  4. /
  5. Startowali w Krośnicach
AGRO INTEGRACJA

W Krośnickim Biegu Pełną Parą, który odbył się w ostatnią sobotę października, nie mogło zabraknąć biegaczy z powiatu krotoszyńskiego. Tegoroczna edycja imprezy okazała się rekordowa pod względem frekwencji. Na linii startu stanęło bowiem blisko dwustu biegaczy.

Do wyboru były dwa dystanse – 5 i 10 km. Wszyscy reprezentanci KS Krotosz wybrali dłuższą trasę. Najlepszy rezultat uzyskał Artur Marek, który dobiegł do mety w czasie 39:02 i uplasował się na czwartej lokacie w kategorii M40. Tuż za nim bieg ukończył Karol Olejniczak (39:40), zajmując drugie miejsce w kat. M50. Druga w kat. K20 była także Justyna Karolczak (40:42). Poza nimi 10-kilometrową trasę pokonali Piotr Grzempowski (42:47), Krzysztof Kasprzak (44:21), Paweł Błażutycz (45:34) oraz Joanna Olejniczak (59:36).

Do Krośnic udała się też liczna ekipa Krotoszyńskiej Grupy Biegowej. Na 10 km trzecie miejsce w kat. K40 zajęła Anita Jadczak (53:14). Na najniższym stopniu podium, lecz w kat. K30, stanęła też Monika Dolata (49:19). Ponadto dłuższą trasę pokonali Rafał Późniak (42:08), Rafał Bystrowski (45:48), Jarosław Torzecki (47:28), Bartosz Krzysztofiak (51:32), Maciej Karolewski (51:48), Marek Ostój (51:50), Michał Wroński (53:19) i Karol Marcisz (56:13). Z kolei na 5 km pobiegli Piotr Jadczak (24:06), Dariusz Obal (25:56), Krzysztof Kaik (27:12), Marek Olejnik (28:23) oraz Wioletta Bystrowska (29:01).

Krótszy dystans wybrali również reprezentanci Witkowski Running Team. Najlepszy z tego zespołu był Jakub Owczarek (19:54), zajmując ósme miejsce. Poza nim na mecie zjawili się Piotr Witkowski (24:04), Katarzyna Kaczmarek (26:42) i Monika Kwiatkowska (32:33).

Reprezentujący grupę Koźmin Biega Michał Jarosz pokonał 10 km z rezultatem 41:11. Wśród startujących nie zabrakło Moniki Jadczak, która po wyczerpującym sezonie triathlonowym wybrała krótszy z dystansów. 5-kilometrowy odcinek pokonała w czasie 21:20, co dało jej drugie miejsce w open.