Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Konstal garaże

Strażacy odwiedzili seniorów. Były czujki dymu, szkolenie i ważne porady

2026-05-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Strażacy odwiedzili seniorów. Były...
Strażacy odwiedzili seniorów. Były czujki dymu, szkolenie i ważne porady
Koźmińskie Usługi Komunalne

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie spotkali się z seniorami z Dziennego Domu Senior+ w Krotoszynie, by porozmawiać o bezpieczeństwie i reagowaniu w sytuacjach zagrożenia. Uczestnicy otrzymali czujki dymu oraz tlenku węgla, a strażacy przeprowadzili także szkolenie z pierwszej pomocy i przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń grzewczych i elektrycznych.

W piątek, 15 maja funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odwiedzili seniorów w Dziennym Domu Senior+ w Krotoszynie. Przeprowadzili tam zajęcia poświęcone zasadom bezpiecznego zachowania oraz reagowania w sytuacji zagrożenia.

W trakcie wydarzenia seniorzy otrzymali czujki dymu oraz tlenku węgla z programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, a także zostali przeszkoleni z zasad ich prawidłowego użytkowania i działania. Strażacy przypomnieli również najważniejsze zasady korzystania z urządzeń grzewczych i elektrycznych oraz właściwe postępowanie w sytuacjach zagrożenia – poinformowała nas mł. asp. Patrycja Zielińska-Zmyślona.

Podczas spotkania strażacy przeprowadzili również krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przypomnienie podstawowych zasad reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia jest zawsze bardzo cenne.

Dziękujemy za miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas. Profilaktyka, edukacja oraz przygotowanie do reagowania w sytuacjach kryzysowych to ważny element budowania bezpieczeństwa lokalnej społeczności – dodała mł. asp. Patrycja Zielińska-Zmyślona.

(ŁC)

FOT. KP PSP Krotoszyn

Comments are closed

YouTube

Archiwum
Drzewa genealogiczne
Usługi, które porządkują firmę
FakturaXL.pl
MATYLA
MAYOR INK
Dietetyk Kaźmierczak
Agencja Reklamowa GL
Jarmużek
KOK
BHP RABENDA
Motosdodoła