Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Strefy widzenia

2018-03-18
Strefy widzenia
Vidia film tekst

9 marca w krotoszyńskiej galerii Refektarz odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej ,,Strefy Widzenia” autorstwa Grzegorza J. Kosmali z Ostrzeszowa. Ekspozycję można oglądać do 30 marca.

– Prezentowane fotografie wykonane zostały na różnego typu materiałach fotograficznych, czarno-białych i barwnych, negatywowych lub pozytywowych, starych czy też nowych. Obok standardowych procesów stosowałem również metodę wywoływania crossowego przeźroczy w procesie negatywowym. Efekt ostateczny uzyskany został na drodze naświetlania różnorodnych materiałów światłoczułych w kamerze wielkoformatowej na ławie optycznej (możliwość selektywnego wyboru stref ostrości) oraz klasycznych metod obróbki chemicznej – mówił o swoich pracach Grzegorz Kosmalski.

Fotograf urodził się w 1975 roku, ukończył Szkołę Podstawową nr 2 w Ostrzeszowie, Technikum Mechaniczne przy FUM Ostrzeszów i Wydział Komunikacji Mulitimedialnej, kierunek fotografia na ASP w Poznaniu. Jego pasja w nauce fotografii pojawiła się już od najmłodszych lat, kiedy jako 11-latek terminował u Antoniego Bajerleina w Ostrzeszowskim Klubie Fotograficznym.

W wieku 13 lat był najmłodszym fotoreporterem w Zlocie Harcerskim z okazji 80-lecia harcerstwa polskiego na polach Grunwaldu. W 1996 wziął udział w pierwszej swojej wystawie fotografii pt. „Portret…,pejzaż…”, która została zaprezentowana w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie. W 2005 nastąpiła inauguracja działalności jego własnego Studia 6×6, specjalizującego się w fotografii reporterskiej i dokumentalnej, ale przede wszystkim w portrecie i pejzażu fotografowanym aparatem wielkoformatowym 4×5 inch na ławie optycznej. Tematem jego prac są obiekty z przeszłości, jak na przykład stare wiatraki, młyny, dwory, cmentarze różnych wyznań.

(NOVUS)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud